Sosyal Medyada Biz}

Çanakkale Lapseki Umurbey Merkez Mahallesi Evsel Su Arıtma

Çanakkale Lapseki Umurbey Merkez Mahallesi Evsel Su Arıtma

Çanakkale Lapseki Umurbey Merkez Mahallesi Evsel Su Arıtma

Çanakkale Lapseki Umurbey Merkez Mahallesi Evsel Su Arıtma,Arıtılacak suyun kimyasal analizleri yapıldıktan sonra analiz parametreleri dikkate alınarak Su Arıtma Sistemi oluşturulur. Sistemler suyun yapısına göre değişiklik gösterir. Ön arıtmada Kum Filtre Cihazı, Aktif Karbon Cihazı ve Yumuşatma Cihazı seçenekleri olabilir. Ayrıca Ultrafiltrasyon Sistemleri tercih edilebilir. Sonrasında Reverse Osmoz Cihazı da seçenekler arasında olabilir. Sistemler birbirine bağlı olarak çalışmaktadır. Sistem otomasyonu tarafımızdan kontrol edilebilecek şekilde ayarlanmaktadır.
Aşağıda Endüstriyel Su Arıtma Sistemlerinde kullanılan cihazlar yer almaktadır.

Çanakkale Lapseki Umurbey Merkez Mahallesi Evsel Su Arıtma

Kaba Tortu Filtreleri

Çanakkale Lapseki Umurbey Merkez Mahallesi Evsel Su Arıtma

Kum Filtre Sistemleri

Çanakkale Lapseki Umurbey Merkez Mahallesi Evsel Su Arıtma

Aktif Karbon Sistemleri

Çanakkale Lapseki Umurbey Merkez Mahallesi Evsel Su Arıtma

Yumuşatma Cihazları
» Arsenik Giderim Sistemleri
» Demir Mangan Giderim Sistemleri
» Ultrafiltrasyon Sistemleri
» Ters Ozmoz (Reverse Osmosis)
» Degazör
» Ozon Sistemleri
» Mixbed Kolonları
» Ultraviyole Cihazları (UV)

Sudaki sertlik yapan mineraller, özelikle ısı transferinin gerçekleştiği yüzeylerde çökerek kireç sorunu oluşturur. Ca ve Mg iyonlarının sebep olduğu kireç, özellikle tesisatta tıkanmalara, yıkama yapılan yüzeylerde lekelere, boyama sorunlarına, sıvı olarak üretilen ürünlerde çökmeye, içme sularında kötü lezzete yol açar. Ayrıca özellikle ısıtıcı yüzeylerde izolasyon yaparak suyun geç ısınmasına neden olur. Sudaki sertliği gidermek amacıyla kullanılan su arıtma yöntemine su yumuşatma denir.

Kimler su yumuşatma cihazı kullanmalı?

Gıda imalatçıları, Metal sektörü, Plastikçiler, Kaplamacılar, Cam , Tekstil ve Kimya Sektörü,

Hızlı ve kolay şekilde yumuşak su imal etmek isteyenler,

Kuyu veya sert şebeke suyu kullananlar,

Su sertliği sürekli değişenler,

Sanayi üretiminde kaliteli imalat yapanlar…

Su içerisinde yoğun miktarda bulunduklarında suda bulanıklık, koku, tabakalaşma, kullanılan ekipmanlarda tıkanma, korozyona sebep olma daha da önemlisi insan sağlığı için son derece zararlı olan mikroorganizmaların yaşaması için gerekli besi ortamının oluşumunu sağlayan ve genellikle ‘TORTU’ olarak adlandırılan partiküller, içeriği bakımından mutlaka sudan arıtılması gereken önemli parametrelerin başında gelmektedir.
Multi Media Filtreler suyun içerdiği askıda katı maddeleri, bulanıklığı ve diğer partikülleri uzaklaştırmak amacı ile kullanılır. Sistem grafometre dereceleri farklı, birden fazla katmanın gövde içine yerleştirilmesi ile oluşturulur.
Multi Media Filtrelerin, katı maddeleri sudan ayırmasının yanı sıra ikinci bir görevi kendisinden sonra konumlandırılacak olan ekipmanı korumasıdır. Filtrasyonu iyi yapılmış bir sistemde diğer arıtma filtrelerine gidecek olan yük minimize edileceğinden ekipmanların ömrü uzatılmış ve verimliliği artırılmış olacaktır.
Fiziksel arıtma metoduyla çalışan bu sistemler içme ve atık su sistemlerinde sıkça kullanılmaktadır. Bu filtreler içindeki üç ayrı dereceli quartz kum, antrasit, birim, aquamandixten oluşan çok katmanlı medya sayesinde sudaki kaba partikülleri 10-20 mikrona varan hassasiyetle filtre ederek bulanıklığı yüksek verimle giderirler.

Servis periyodunda, süzülerek filtre katmanları arasında tutulan partiküller, geri yıkama periyodunda deşarj edilerek, filtre malzemesinin temizlenerek medianın tazelenmesi sağlanır. Tam otomatik multimedia filtreler toplam 15 dakika gibi çok kısa süren ters yıkama işlemini yaparlar.
İşletmenin yapacağı hiçbir görev ve bakımı yoktur.

Yüksek kapasiteli debiler için yüzey borulamalı multimedia filtreler kullanılmaktadır.

14 Kasım 2017
264 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN